MILÍ NAŠI NÁVŠTEVNÍCI RODINNÉHO CENTRA Club Café Family!


Možno málokoho z vás napadlo kto by mohol za celým projektom Club Café Family stáť.
Keď nás vnímate cez virtuálno - sociálny svet, alebo pri osobnej návšteve u nás, vnímate nás ako, štandardnú, veľkú a možno aj ako anonymnú detskú herňu. Opak je však pravdou. Nám záleží aby ste vedeli že Club Café Family nie je len nejaké tuctové rodinné centrum bez duše, ale stoja za ňou reálni ľudia so svojimi nápadmi, ideami a plánmi. Za všetkým sme my, rodina Follnerovcov, ktorá vybudovala celý areál Club Café Family od úplných základov. Pri vašej návšteve u nás môžete na každom kroku vidieť našu ťažkú prácu, myšlienky, nápady, idey a nakoniec aj samotnú realizáciu Club Café Family. Za týmto všetkým pekným a pozitívnym sa často krát skrývajú aj naše omyly, prešľapy, tvrdé dopady, slzy či sklamania, ktoré nás však neustále posúvajú vpred.

V roku 2016 sa nám do rúk dostala ponuka predaja obyčajného domu na Mlynskej ulici v Banskej Bystrici s krásnym, obrovským a slnečným pozemkom. Povedali sme si prečo nie, horko ťažko vybavili úver (bez toho to na Slovensku nejde) a vrhli sa do neznáma. Myšlienka s detskou herňou a hlavne priestranným vonkajším areálom neprišla len tak. Naše deti - dvojičky mali vtedy 5 rokov, intenzívne behali kade-tade a vždy každý iným smerom. Ísť niekde s nimi von a bezpečne sa dostať aj domov, dalo jednému z nás často poriadne zabrať. Stále sme hľadali ihrisko, kde by bolo zaujímavé vybavenie, čistota, bezpečnosť a hlavne kompletné oplotenie, aby sme sa z prechádzky a pobytu mimo nášho bydliska tešili aj my rodičia. Blízke okolie nás už prestalo lákať, nakoľko sme museli po každom takomto výlete minimálne jeden pár topánok očistiť od psích pozorností skrytých v tráve a museli sme sa aj vyrovnať s postupnou urbanizáciou Banskej Bystrice.


A tak sme sa s vervou pustili do prerábania, projektovania, zariaďovania a pretavovania nášho sna do reality. Od nápadu po realizáciu sme si prešli aj tŕnistým obdobím od prebdených nocí, výrazným nástupom šedín, konfliktami v rodine pri nedeľných obedoch až po šialené záchvaty smiechu vyplývajúcich z často na pohľad bezvýchodiskových situácií. Všetko sme si navrhli sami a aj za pomoci našich detí a ich nápadov, túžob a pripomienok. Samozrejme na stavebné práce a realizáciu detských herných zostáv a prvkov sme si pozvali odborníkov a certifikované spoločnosti, ale návrhy a nápady prišli od nás. Začiatkom roka 2017 sa naše sny a predstavy pomaly pretavovali do reality a v júni 2017 sme slávnostne otvorili naše brány pre verejnosť. Od vtedy sa o toto naše „tretie dieťa“ dennodenne s láskou staráme, rozmaznávame, vylepšujeme, aby vždy ráno pri otvorení bolo čisté, krásne a v prvom rade bezpečné. Chceme aby sa vaše deti u nás cítili šťastne a vy rodičia spokojne.

Vymýšľame pre vás neustále nové aktivity, akcie, súťaže, inovujeme interiér a exteriér. Nechceme aby sme boli len detskou herňou. Chceme, aby sme boli komunitou, aby sme vás sprevádzali na vašej krátkej ceste detstvom vašich detí. Aby sme sa stali aspoň na chvíľu ich súčasťou a možno aj malou spomienkou na ich detstvo. Aj za ten krátky čas od otvorenia čo nás navštevujete, vidíme a vnímame ako vaše detičky rastú, sú každý deň odvážnejšie, šikovnejšie a sme z toho nadšení. Už teraz sprevádzame vaše deti od prvej lyžičky či detskej stoličky, neistých krôčikov až po veselé a bezstarostné šantenie a zdolávanie detských prekážok. Nechceme byť len otvorený podľa otváracích hodín. Chceme byť otvorený pre vás, pre vaše potreby a želania. Chceme sa neustále posúvať v kvalite a zdokonaľovať, lebo sme viac ako len detská herňa.

Sme Club Café Family!

Pozdravujú a Tešia sa na Vás Follnerovci:
Iva, Miro, Ninka a Olko